Скарбничка передового педагогічного досвіду

Сучасний учитель як провідник змін
    Третього грудня 2019 року в Хмельницькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася регіональна науково-практична конференція «Сучасний учитель як провідник змін в умовах становлення НУШ». Метою конференції є наукове осмислення ролі вчителя як провідника змін в умовах НУШ, представлення практичного досвіду вчителів щодо реалізації трудових функцій, визначених Професійним стандартом «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти».
      У роботі конференції взяла участь учитель початкових класів дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.№2 Дунаєвецької міської ОТГ Наталія Джалалова, яка провела з учасниками конференції майстер-клас на тему: «Ігрові технології навчання в умовах НУШ».
Сертифікація учителів початкових класів завершилася успішно
        Про них говорять – непосиди, активісти, інтелекти, творці нового, креативні, комунікативні - це учителі початкових класів Алла Ковальчук з Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.№3, Лариса Зоріна з Рахнівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., ДНЗ»,Наталія Мельничук із Зеленченської ЗОШ І-ІІ ст. (Дунаєвецька міська ОТГ) та Олена Трачук з Міцівецької ЗОШ І-ІІ ст. ( Дунаєвецька селищна ОТГ). Адже саме їм довелося у 2019 році стати учасниками пілотного проекту сертифікації педагогічних працівників та успішно пройти всі види оцінювання. Про це свідчать сертифікати, які надійшли у їх електроні кабінети.
    Сертифікація передбачала зовнішнє оцінювання професійних компетентностей учителів і відбувалася в кілька етапів:
-експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їх роботи незалежними експертами ( відвідування незалежними експертами 3 уроків; співбесіда з адміністрацією школи, учителем і батьками; анкетування адміністрації );
-самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності (створення вчителем е-портфоліо);
-оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом їх незалежного тестування (проводилося Українським центром оцінювання якості освіти (УЦОЯО) та регіональними центрами).
  Підготовка до участі у сертифікації педагогів - першопрохідців була напруженою і відповідальною. І тільки завдяки професіоналізму та ініціативності класоводів, їх участі у формах методичної роботи, наполегливій самоосвітній діяльності вдалося отримати такі результати.
    Алла Володимирівна Ковальчук, Лариса Зоріна, Наталія Мельничук, Олена Трачук – досвідчені педагоги серед учителів початкових класів. Їх педагогічна діяльність усіяна участю у різноманітних формах методичної роботи, професійних конкурсах, фестивалях, конференціях, онлайн-курсах, вебінарах, майстер-класах; безліччю отриманих сертифікатів за публікацію та висвітлення власного досвіду на сайтах «На урок» , «Всеосвіта», у фахових науково-методичних журналах. За високий професіоналізм, активну громадську позицію класоводам Аллі Ковальчук та Ларисі Зоріні присвоєні педагогічні звання «учитель-методист» та «старший учитель», Наталії Мельничук – вищу кваліфікаційну категорію. Олена Трачук після сертифікації планує отримати вищу кваліфікаційну категорію. Саме тому педагоги, які мають звання та вищу категорію обрані керівниками форм методичної роботи: Алла Ковальчук – керівник Школи вищої педагогічної майстерності творчо працюючих педагогів, Наталія Мельничук – голова методичного об’єднання учителів 2 класів; Лариса Зоріна – керівник семінарів-практикумів для педагогів 1-4 класів. Активність педагогів, творчий неспокій постійно приносять успішні результати. Лариса Зоріна у 2017 році стала переможцем ІІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017» (ІІ місце), Олена Трачук – переможцем І туру, Наталія Мельничук та Алла Ковальчук – лауреатами природничого конкурсу «Колосок . Учитель року – 2017».
     А які цікаві уроки проводять Алла Володимирівна, Лариса Зоріна, Наталія Мельничук та Олена Трачук зі своїми вихованцями в Новій українській школі ? Які сучасні методи навчання та інтерактивні вправи використовують? Своїми напрацюваннями у НУШ щедро діляться з учителями району. У 2019 році Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти організував професійний конкурс «Урок у 1 класі НУШ», у якому взяли участь наші « пілотники», за що були усі нагороджені дипломами ХОІППО.
   Проблема патріотичного виховання молодших школярів у сучасних умовах є невід’ємною складовою виховання патріотизму, мужності, любові до Батьківщини, поваги до захисників України. Алла Ковальчук, Наталія Мельничук і Лариса Зоріна долучилися до проведення уроків-зустрічей з воїнами АТО. Конспекти їх уроків увійшли у збірку «Уроки мужності в початкових класах» і відзначені Дипломами І ступеня ХОІППО.
   Освітянська діяльність модераторів освітнього процесу Алли Ковальчук, Лариси Зоріної, Наталії Мельничук та Олени Трачук є зразком для наслідування іншими педагогами. Вони – наставники молодих спеціалістів і порадники для колег по роботі.
    Тож висота взята, хочеться побажати і надалі професійного зростання і творчих неперевершених злетів.Визначено переможця конкурсу «Учитель року-2020» у номінації «Початкова освіта»
      28 листопада 2019 року завершився ІІ тур конкурсу «Учитель року – 2020», у якому взяли участь п’ятеро педагогів: Ольга Цасюк з Дунаєвецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія», Людмила Присяжна з Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.№3, Ольга Монастирська з Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст., Іванна Марущак з Балинського ліцею, Наталія Калинюк з Маківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., колегіум». Учасники демонстрували свою майстерність у конкурсних випробуваннях «Урок» і « Проєкт».
    Переможцем Конкурсу стала Ольга Цасюк, учитель початкових класів Дунаєвецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія».
Конкурсне випробування «Урок»
Конкурсне випробування «Проєкт»
        
 Конкурс учителів початкових класів «Учитель року - 2020»
    19 листопада у Дунаєвецькій ЗОШ І-ІІІ ст. №3 методичним кабінетом управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради спільно з відділом освіти виконавчого комітету Дунаєвецької селищної ради, відділом освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту, соціального захисту населення Смотрицької селищної ради, Маківською сільською радою проведено І (відбірковий) етап районного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020».
      Ювілейний ХХV конкурс у номінації «Початкова освіта» об’єднав 25 педагогів із чотирьох громад, досвідчених і молодих, енергійних, завзятих, відданих своїй справі, відкритих до нових знань, готових ділитися своїми надбаннями. Конкурсантів, членів журі привітали начальник управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради Інна Ісакова, заступник селищного голови з питань діяльності виконавчого комітету Смотрицької селищної ради Олег Пекарський, заступник начальника відділу освіти виконавчого комітету Дунаєвецької селищної ради Оксана Стрельська, заступник сільського голови з питань освіти, молоді та спорту Маківської сільської ради Едуард Ціхоцький, лауреат заключного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2019», учитель Дунаєвецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» Діна Буняк.
    Кожен із учасників змагався за вихід у фінальний етап у 3 випробуваннях:
1.«Тестування»
2.«Практична робота»
3. «Методичний експромт»
   За підсумками І етапу Конкурсу переможцями визначено педагогів:
1. Цасюк Ольгу Григорівну з Дунаєвецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» Дунаєвецької
міської ради;
2. Присяжну Людмилу Михайлівну з Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Дунаєвецької
міської ради;
3. Монастирську Ольгу Анатоліївну з Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Дунаєвецької
селищної ради);
4. Марущак Іванну Валеріївну з Балинського ліцею Смотрицької селищної ради;
5. Калинюк Наталію Миколаївну з Маківського НВК «ЗОШ І-ІІ ст., колегіум» Маківської сільської ради.
   Фінальний етап буде проведено 28 листопада у Дунаєвецькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія». Бажаємо успіхів конкурсантам!
 


 

Наталія Стиран – учасниця конкурсу на здобуття премії Global Teacher Prize Ukraine
    Global Teacher Prize Ukraine – «Нобелівська премія» для вчителів, започаткована арабським мільярдером Санні Варкі у 2014 році. Це одна з найбільших премій у світі за професійні досягнення, а у сфері освіти – перша і єдина премія такого масштабу. Нагорода вручається за видатний внесок у професію вчителя та становить 1 000 000 доларів.
       Національну премію в Україні з 2017 року реалізує громадська спілка «Освіторія», мета якої не лише популяризувати новаторські підходи в освіті, а й підняти престиж професії вчителя. Це щорічна національна премія для вчителів-агентів освітянських змін. Премія покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства, та підкреслити важливість педагогів в Україні.
       Зоя Литвин - голова громадської спілки «Освіторія», організаторка премії Global Teacher Prize Ukraine.
      Взяти участь в Національній премії Global Teacher Prize Ukraine вчитель може самостійно або ж бути номінований учнями, батьками, колегами чи іншими небайдужими, які вважають його гідним визнання. Цього року батьки 3-А класу Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст..№3 номінували на премію свого класного керівника Стиран Наталію Миколаївну.
         Для участі у цьому випробуванні необхідно було заповнити заявку та описати :
- досвід роботи вчителя (чому саме вирішили стати вчителем?);
- розповісти про досягнення учнів у класі (цінувалося в написанні , коли вчитель може підняти дітей з низького до середнього рівня, тому описувати потрібно було реальні результати співпраці з дітьми );
- використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі;
- обгрунтувати, як інтегрується Концепція «громадянства світу» у навчальний процес і власне життя. Чому, на Вашу думку, це важливий аспект, від якого залежить успішне майбутнє учнів;
- навести розгорнуті приклади з власної практики (використання бесід, щоб пояснити учням, хто такий громадянин світу), впровадження вправ, які сприяють усвідомленню молодшими школярами взаємозалежності людини та світу. Обговорення проблемних питань - як учитель навчає учнів формувати власну роль як громадянина світу.
- поділитися з організаторами тим, як співпрацює вчитель не лише з учнями в школі, а й з їхніми батьками, коллегами;
- описати як вчитель займається саморозвитком і намагається долучати до цього своїх колег? П. Чудова відповідь та, яку можна проілюструвати результативними прикладами позитивного впливу на спільноту. Наталія Миколаївна дала ґрунтовні письмові відповіді на вісі питання і запропонувала переглянути свій блог за посиланням:https://www.blogger.com/blogger.gblogID=2738635573777230707#allposts)
     Останнє питання було про мрії вчителя. Воно не оцінювалося членами журі, воно потрібне саме для того, щоб мати можливість допомогти вчителю їх реалізувати.
    За підсумками анкетування Наталія Миколаївна була запрошена у місто Київ на підведення підсумків на здобуття премії Global Teacher Prize Ukraine, де отримала подяку та побажання брати участь у конкурсі і надалі аби дійти до перемоги.


Сертифікація учителів початкових класів
            31 жовтня 2019 року на базі Хмельницького ліцею №17 відбулося незалежне тестування фахових знань та вмінь учителів початкових класів, які взяли участь в пілотній сертифікації педагогічних працівників. Першопрохідцями такого випробування стали творчо працюючі учителі початкових класів Дунаєвецької міської ОТГ Алла Ковальчук з Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.№3, Лариса Зоріна з Рахнівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., ДНЗ», Наталія Мельничук із Зеленченської ЗОШ І-ІІ ст. та Дунаєвецької селищної ОТГ – Олена Трачук з Міцівецької ЗОШ І-ІІст.. Педагоги виконували завдання на оцінювання їхніх предметних компетентностей, а також обізнаність у питаннях сучасних і традиційних методів та прийомів навчання, організації безпечного та комфортного освітнього середовища, планування освітнього процесу.
         Зміст тесту визначено Програмою незалежного тестування фахових знань та вмінь учителів початкової школи, затвердженою наказом МОНУ від 14.01.2019 року №33. Загальна кількість завдань тесту – 100, на які було відведено 180 хвилин. Зі слів учасників – усі завдання виконали. Сподіваємося на найкращі результати.
         Висловлюємо подяку учасникам сертифікації і бажаємо здійснення усіх планів і задумів!  
  

Учителі Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. №3 – учасники обласної семінар-студії
  15 жовтня 2019 року на базі ХОІППО відбувся семінар-студія голів методичних об’єднань Р(М)МК, НМ(Ц), ОТГ з питань науково-методичного супроводу варіативної складової навчальних планів у закладах загальної середньої освіти у 2019-2020 н.р.
     Метою семінару-студії було освоєння змісту варіативної складової, технологій і методів педагогічної діяльності в умовах реформування.
    Учителі Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Наталія Стиран та Оксана Панасевич були модераторами секції початкових класів. Вони провели майстер-клас щодо створення та використання навчально - методичного комплекту «Християнська етика в українській культурі» у початковій школі. Доповідачі ознайомили присутніх з нормативно-методичною базою з питань викладання курсу; презентували навчально-методичний комплект з християнської етики для учнів початкових класів; продемонстрували нові підходи до викладання курсу і провели з учасниками семінару інноваційні вправи « 6 капелюхів мислення», «Павутинка», «Квітка милосердя», гра «Шифрувальник», «Коло побажань» з використанням мультимедійних засобів.
Скарбниця педагогічного досвіду вчителів початкових класів( МО 2019)

Присвоєння педагогічного звання « учитель-методист»:

Ковальчук А.В., учитель Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.№3

Тема майстер-класу: « Здоров’язбережувальні технології в початковій школі в умовах НУШ»

Підтвердження педагогічного звання « старший учитель»:

Михайлиця Г.В., учитель Дунаєвецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія»

Тема майстер-класу: « Розвиток креативного мислення молодших школярів на уроках у класі «Інтелект»;

Ільєва Р.І., учитель Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.№3

Тема майстер-класу: « Інтегровані уроки в початкових класах з використанням інтерактивних технологій та вправ з розвитку критичного мислення»

Присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії»:

Конопельнюк Л.В ., учитель Лисецької ЗОШ І-ІІІ ст.

Тема: « Розвиток творчих здібностей молодших школярів»;

Бойко Н.М., учитель Миньковецької ЗОШ І-ІІІ ст.

Тема: «Розвивальне навчання в початковій школі»;

Берекець І.А., учитель Ганнівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., ДНЗ»

Тема: «Впровадження методики Софії Русової в практику початкової школи»;

Савчук В.В., учитель Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.№4

Тема: « Застосування ІКТ в початковій школі»;

Павлевич Л.М., вихователь ГПД Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.№3

Тема: « Ігрова діяльність на групі продовженого дня»

Підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії»:

Багрійчук А.В ., учитель Чаньківської ЗОШ І-ІІІ ст.
Тема: «Ігрова діяльність в процесі навчання молодших школярів»;
Остапова Г. Б., учитель Дунаєвецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія»
Тема: « Розвиток пізнавальної активності молодших школярів»;
Мокрецька Т.Б., учитель Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.
Тема: « Впровадження інтерактивних методів навчання на уроках читання»;
Корольова Л.Я., учитель Голозубинецької ЗОШ І-ІІІ ст.
Тема: «Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках математики»;
Мельничук Н.В., учитель Зеленченської ЗОШ І-ІІ ст.
Тема майстер-класу: «Розвиток образного мислення молодших школярів шляхом впровадження елементів ейдетики на уроках»;
Вітровчак В.В., учитель Іванковецької ЗОШ І-ІІІ ст.
Тема: «Формування мовленнєвої компетентності молодших школярів»;
Гулевич Л.В., учитель Томашівської ЗОШ І-ІІІ ст.
Тема: « Інтерактивні вправи на уроках в початковій школі»
Кряж Л.А., учитель Мушкутинецької ЗОШ І-ІІІ ст.
Тема: « Вдосконалення навичок техніки читання у початкових класах»;
Рудько О.А ., учитель Залісецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст., ДНЗ»
Тема: « Інтерактивні методи навчання у початковій школі»;
Кріль А.В., учитель НВК « Малієвецька ЗОШ І-ІІ ст., ДНЗ»
Тема: « Інтерактивні технології навчання на уроках в початкових класах»;
Горбатюк О.В ., учитель Міцівецької ЗОШ І-ІІ ст.
Тема: « Розвиток пізнавальних інтересів молодших школярів»
Резнікова М.В., учитель НВК «Малокужелівська ЗОШ І-ІІ ст., ДНЗ»
Тема: « Розвиток комунікативно-мовленнєвих умінь учнів»
Гулевич Л.В., учитель Томашівської ЗОШ І-ІІІ ст.
Тема: « Інтерактивні вправи на уроках в початковій школі»

Інформація про вчителів початкових класів,
які мають педагогічне звання «учитель-методист»

Дунаєвецька міська ОТГ
Назва ЗНЗ                                ПІБ вчителя                        Тема досвіду
1. Дунаєвецький НВК                      Леміжанська                     Інтерактивні методи
 «ЗОШ І-ІІІст., гімназія»                              Марія Петрівна                 навчання в початко -                                                                                                       вих класах
2. Дунаєвецька                              Присяжна                              Впровадження інтер-
ЗОШ І-ІІІ ст.№3                     Людмила Михайлівна                            активних технологій у                                                                                                              у початкових класах
Дунаєвецька селищна ОТГ
1. Дунаєвецька                         Маркова                                     Впровадження інтер-    
ЗОШ І-ІІІ ст.                                    Марія Феодосіївна                            активних технологій                                                                                                                                 при формуванні                                                                                                                                          навичок  швидкого                                                                                                              читання
Інформація про вчителів початкових класів,
які мають педагогічне звання «старший учитель»
Дунаєвецька міська ОТГ
Назва ЗНЗ                                ПІБ вчителя                      Тема досвіду                 
1. Дунаєвецький НВК               Леміжанська                              Особистісно орієнтоване    
«ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія»        Оксана Іванівна                             навчання і виховання
2. Дунаєвецький НВК                    Грубчак                                      Активізація пізнавальної
«ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія»      Валентина Борисівна                     діяльності молодших школярів
                                                                                                        шляхом впровадження інтерак-
                                                                                                                  тивних технологій
3. Дунаєвецький НВК                Бабюх                                           Проектна діяльність учнів на
«ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія»             Зоя Іванівна                                 уроках в початкових класах
4. Дунаєвецький НВК                Михайлиця                                    Розвиток креативного
«ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія»             Галина Володимирівна                         мислення
5. Дунаєвецька                            Ільєва                                   Інтерактивні технології навчання
ЗОШ І-ІІІ ст.№3                         Раїса Іванівна                                   у початкових класах
6. Дунаєвецька                               Ковальчук                             Впровадження здоровязбережу-
ЗОШ І-ІІІ ст.№3                        Алла Володимирівна                  вальних технологій у початкових
                                                                                                                              класах
7.Дунаєвецька                        Драган                                            Впровадження ІКТ у навчально-
ЗОШ І-ІІІ ст.№3                       Антоніна Петрівна                         виховному процесі
8. Дунаєвецька                       Вершигора
ЗОШ І-ІІІ ст.№4                       Лілія Іванівна
9. Нестеровецька                   Подольська                                        Дидактична гра як провідний
ЗОШ І-ІІІ ст.                             Ольга Володимирівна                метод інтерактивного навчання
10. Рахнівський НВК              Зоріна                                      Формування життєвих компетент-
«ЗОШ І-ІІІ ст., ДНЗ»              Лариса Василівна                     ностей через підприємницьке тло

Інформація про вчителів початкових класів,
які мають педагогічне звання «старший учитель»
Дунаєвецька селищна ОТГ
1 Дунаєвецька         Костриба                                   Інтеграція як один із засобів
    ЗОШ І-ІІІ ст.            Анелія станіславівна                      підвищення ефективності уроків
                                                                                                     у початкових класах
2. НВК «Малієвецька         Христофор                             Використання гуманної педагогіки
ЗОШ І-ІІ ст., ДНЗ»               Лариса Михайлівна            у навчанні і вихованні молодших
                                                                                                                школярів

Немає коментарів:

Опублікувати коментар